Vánoce jsou krásným svátkem, na který se všichni celý rok těší. Sejde se celá rodina, pije se dobré pití a pochutnáváme si na výborném jídle. Vlivem mnoha změn za krátký čas je však třeba velké množství trpělivosti a nadhledu. Návodem pro klidné svátky je kompromis!

Jak se dělá kompromis?

Za kompromisní řešení se považuje nalezení třetího řešení. Nikoliv souhlas s jednou ze dvou uvedených možností. Takto to nefunguje. Kompromis je třetí varianta schůdná pro obě strany. Pamatujte na to, až se nebudete moci dohodnout.

K čemu je kompromis dobrý?

Dohoda vede k všeobecné spokojenosti a radosti. Předcházíte tak hádkám a neshodám kvůli maličkostem. Naučte se toto umění a prožijte svátky plné klidu a míru. Níže se podíváme na situace, při kterých je dovednost kompromisu nutností.

U vašich nebo u našich? Spolu!

Všichni rodiče by chtěli mít své děti na Vánoce u sebe. Jenže to nejde. Pro klid v rodině zůstaňte na svátky jen se svým partnerem hezky doma. Příbuzní vám neutečou a můžete je navštívit hned následující den. Pokud byste se rozhodli pro pobyt u jedněch z rodičů, druhá strana by byla smutná a možná i naštvaná.

Jaký bude stromeček?

Právě plánování vánočního stromku je jedna z mála variant, kdy ke kompromisu nemůže dojít. Stromek je buď živý nebo umělý. Nic mezi tím neexistuje. Zde je na místě zvážit výhody a nevýhody, které pro vás z obou řešení plynou.

Plánování návštěv

I návštěva rodiny nebo známých je jedním velkým kompromisem. Pro někoho je to stresující, jiný zase nevychází s určitými lidmi. Pravidlem je netrhat partu. Nedělejte očividné potíže například tím, že na návštěvu vůbec nepřijdete a partner vyrazí sám. Kdepak. Vše pečlivě naplánujte společně tak, abyste byli oba spokojení.

Televize pro celou rodinu

Když už dojde na ono rodinné setkání, dost často na pozadí běží televize s pohádkami nebo jiným vánočním programem. Respektujte přání všech osob v místnosti a pokud vám daný pořad není vyloženě proti srsti, nechte to být. Nekomplikujte rozhodování svými námitkami. Najít pořad, který sedne několika lidem je skutečné umění.

 

Yellobar

Napsáno

Yellobar

Yellobar.com je seznamkou pro vážný vztah. Je zdarma, žádné měsíční ani registrační poplatky. Vyrobeno v České republice.