Jak randit, když jste rozvedeni a staráte se o děti?

Stres z rozvodu, péče o děti, povinnosti… Je toho tolik, co musíte psychicky a fyzicky zvládnout. Nechcete se ale vzdát vlastního štěstí a hledáte lásku, díky které byste se znovu začali smát. Máte děti a chcete jít na rande po rozvodu? Trápí vás ale otázka, jak na to. Odpovíme vám na to v našem článku!

Rozvod jako šance na lepší vztah

Rozvod neznamená, že už nikdy nebudete nikoho mít. Ani děti nejsou překážkou pro to, abyste se seznamovali a randili. Řiďte se našimi jednoduchými pravidly a uvidíte, že nový partner či partnerka brzy vstoupí do vašeho života.

1. Než začnete randit…

Počkejte, až bude rozvod nebo rozchod definitivní a až se s ním vyrovnáte. Neexistuje žádné univerzální pravidlo, jak dlouho byste si měli dát oddych od vztahů. Dejte na svoje pocity a intuici.

2. Když někoho potkáte…

Seznámili jste se na internetové seznamce nebo jste se poznali na večírku vašich přátel. Jenže máte v sobě blok a bojíte se další bolesti, zranění a osamělosti. Až se přestanete bát, teprve tehdy je správný čas na nový vztah.

3. Nemějte přehnaná očekávání…

Oba byste se měli shodnout na tom, jestli chcete dlouhodobý nebo nezávazný vztah. Nemějte ale přehnaná očekávání. Uvědomte si, že i v novém vztahu budou problémy.

POZOR: Nikdy nesrovnávejte novou známost se svým bývalým partnerem.

žena s dětmi a novým mužem na pikniku

4. Buďte upřímní…

Promluvte si o svojí minulosti, citových zraněních a chybách, kterých jste se dopustili v minulých vztazích. Zjistěte, jestli nová známost sdílí stejné hodnoty jako vy a jestli vás bude mít ráda se všemi vašimi nedostatky.

5. Nikam nespěchejte…

Nemusíte se hned vrhat po hlavě do nového vztahu. Poznávejte se při různých aktivitách a v různorodém prostředí, mluvte spolu o životě a všímejte si, jak se partner chová k dalším lidem.

6. Nepředstavujte hned partnera rodině…

Na nic nespěchejte. Poznávejte se alespoň šest měsíců, vybudujte si mezi sebou důvěru, a teprve potom představte partnera dětem a rodině.

7. Myslete na svoje děti…

Vytvořte si pravidla, jak často budete trávit čas se svými dětmi. Ujistěte se, že nový partner bude respektovat, když kvůli dětem změníte na poslední chvíli plány. Mluvte s dětmi otevřeně o novém vztahu a věnujte se jim.

žena a muž randí bez dětí

8. Randěte bez dětí…

Vyrazte jednou za čas na rande bez dětí a utužujte vztah jen ve dvou. Požádejte někoho z rodiny nebo přátele, ať vám pohlídají děti.

Pamatujte, že žádný vztah NENÍ a NEBUDE dokonalý. Obzvlášť po rozvodu musíte být tolerantní a pochopit obavy toho druhého. Nevzdávejte se ale lásky na úkor dětí a minulých zklamání.

Hledáte po rozvodu partnera na celý život? Dejte si druhou šanci a seznamujte se na online seznamce Yellobar!

Nastavení Cookies
Přejít nahoru