Nenechte se odradit při online seznamování!

V tomto článku se nebudeme opakovat v tom, abychom shrnovali sociologické výzkumy a průzkumy o změnách v současné společnosti, o nových trendech v seznamování a jeho přesouvání do online prostředí. Nebudeme mluvit ani o komplikacích současných pandemických opatření. Zaměříme se na každého z vás, protože zaregistrovat se na online seznamku, vytvořit profil, napsat něco o sobě a vybrat vhodnou profilovku je pro mnohé z nás výsledkem dlouhodobého váhání a zvažování. 

Ať už nás do světa online seznamování přivede cokoliv, náš cíl je jasný – potkat svého životního partnera. Pohodlně si sedněte do křesla a zkuste si co nejbarvitěji představit situaci. Je pátek večer a vy stojíte před skříní, kde se snažíte najít ten nejvhodnější outfit na dnešní večer. Chystáte se do vašeho oblíbeného baru, kde máte sraz s kamarády nebo kamarádem. Po chvíli přebírání vítězoslavně najdete to, co hledáte a zamíříte se ještě upravit do koupelny. Použijete oblíbenou rtěnku, parfém, ležérně upravíte účes a můžete vyrazit. Váš dnešní parťák má samozřejmě zpoždění, takže si najdete poslední volné místo na barové židličce a objednáte si svůj oblíbený drink. Rozhlížíte se po ostatních hostech a přemýšlíte, proč jsou dnes tady. Sedí spolu jen dva přátelé nebo mají rande? Prohlížíte si tváře kolem vás a možná je vám pár lidí sympatických. Co uděláte? Půjdete je hned oslovit? Zřejmě ne, protože mají doprovod nebo jsou zabráni v hovoru se svými přáteli. Necháte to být a čekáte na svého společníka. Dáte tomu čas, nasbíráte vlastní odvahu a mezi tím třeba zjistíte, zda je ten člověk dnes sám nebo na rande. Možná se s některým z těch sympaťáků dáte do řeči v průběhu večera, možná vás pozve na drink on nebo se objeví příležitost, kdy můžete pozvat vy jeho. Možná vám do oka hned nikdo z přítomných nepadne, ale neznamená to, že se v průběhu večera někdo nový neobjeví. V každém případě je tato možnost seznámení spojena především s vaší iniciativou. Vše, co uděláte pro to, abyste někoho v místnosti zaujali, je spojeno s vaší iniciativou. Ať už jde o výběr outfitu nebo úpravy účesu. Stejně tak se tato iniciativa cení při seznamování online. Ve chvíli, kdy vytvoříte profil, prohlédnete si lidi okolo vás, v přeneseném slovy smyslu, bychom mohli říct, že jde o takový “virtuální bar” nebo “místnost”, máte možnost vyhodnotit sympatie a pokročit dál.

Prostor online seznamky je vlastně místo pro setkávání lidí. Stejně jako v běžném životě, i v online prostoru se lidé mění, střídají, někdo přichází, někdo odchází. Registrují se noví uživatelé, jiní své profily ruší, třeba i z důvodu úspěšného hledání. Stejně jako v našem oblíbeném baru jde o živý organismus, kterému je potřeba dát šanci a být trpělivý. Pohlédněte do minulosti a spočítejte kolikrát jste se v baru s někým dali do řeči, ale nikam dál to nevedlo? Kolikrát jste si vyměnili druhý, třetí, pátý den pár zpráv, ale k ničemu hlubšímu jste se nedostali? Online seznamka je vlastně příležitost, nový prostor, nový úhel pohledu, rozšíření vašich možností setkání s novými lidmi. Online seznamka ale není program, který za vás vaše seznámení zařídí. Není to dohazovačka, která vám předem zajistí schůzku s někým na koho ukážete. I kdyby vám dala tip, neosloví toho, kdo vás zaujme místo vás. Ani za vás nepůjde na první rande. Seznámení je především výsledkem vlastní snahy, trpělivosti a schopnosti překračovat vlastní komfortní zóny.